کم شدن سرانه مطالعه در جامعه نگران کننده است
کم شدن سرانه مطالعه در جامعه نگران کننده است
محمودآباد آنلاین : داداش پور معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان محمودآباد ؛ عدم حضور شخص مدیران ادارات در جلسات کتابخانه عمومی خود بیانگر بی توجهی و تلنگر به میزان مطالعه و اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه است.

جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان محمودآباد پیش از ظهر امروز به ریاست قنبرعلی داداش پور معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور امین رنجکش بخشدار سرخ رود و زهرا اعتصامی رئیس اداره کتابخانه عمومی وصادق خوشخو رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نمایندگان ادارات شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

قنبرعلی داداش پور معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کتاب کتابخوانی و با اشاره به ضرورت پاسداشت و گرامیداشت این هفته گفت: امسال به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی بیش از ۲۴ برنامه فرهنگی در شهرستان به اجرا در خواهد آمد.

وی با اشاره به رواج اینترنت و تغییرسبک زندگی افراد جامعه و الکترونیکی شدن تمام حوزه سنتی زندگی گفت: فارغ از فضای تحصیلی امروزه اینترنت ، فضای مجازی تمام ابعاد زندگی اجتماعی افراد را تحت شعاع خود قرار داده و همین موضوع موجب کاهش مراجعه حضوری افراد به کتابخانه ها شده و تمام نیازهای عمومی از جمله دسترسی به کتاب و اخبار و سایر حوزه های مورد نیاز زندگی افراد با اینترنت قالب و بستر جدیدی به خود دیده است.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان محمودآباد با اشاره به عدم دسترسی به محیط و نظارت بر محتوای تولیدی نشر پیدا کرده در فضای مجازی گفت: باید خانواده ها نسبت به در اختیار قرار دادن گوشی و تبلت و فعالیت در فضای مجازی و محتوای نشر داده شده در این فضا نظارت و دقت بیشتری داشته باشند.

وی هدیه دادن کتاب در جامعه را یک ارزش و سنت مورد نیاز جامعه در ابعاد فرهنگی دانست و گفت: باید از افرادی که در روستاها اقدام به نشر و چاپ کتاب نموده اند و حتی افرادی که به مطالعه علاقه فراوان دارند ، باید در راستای تکریم و الگو سازی در جامعه همواره مورد تقدیر و قدردانی قرار بگیرند .

وی گفت: در گذشته در خیلی از روستاها کتابخانه وجود داشته ولی به علت فرسوده شدن فضاهای داخلی این بناها و تغییر کاربری قالب این اماکن و قدیمی شدن کتابها ، می توان گفت فضاهای فرهنگی و کتابخانه ها در روستاها نیازمند بازسازی و ترمیم می باشد و امید است با همکاری خیرین توانمند در روستاها بتوانیم در حوزه فرهنگی اقدامات ماندگار و اثر بخشی را شاهد باشیم.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین