پزشک محمودآبادی که بازی هایی با قابلیت جهانی را ابداع کرد
پزشک محمودآبادی که بازی هایی با قابلیت جهانی را ابداع کرد
محمودآباد آنلاین : در ادامه شنبه موفقیت ها این بار به سراغ پزشک محمودآبادی آمدیم که ابداعات فراوانی در حوزه های مختلف از جمله پزشکی و ورزشی دارد.

دکتر علی قاسمی متولد آبان ۱۳۴۱ اهل محمودآباد است. وی که فارغ التحصیل مقطع دکترای حرفه‌ای پزشکی عمومی از دانشگاه آزاد تهران در سال ۱۳۷۳ می‌باشد، پس از فارغ التحصیلی به صورت داوطلبانه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان مشغول به فعالیت و خدمت رسانی در حوزه پزشکی و درمانی شد.

وی در سال ۱۳۷۵ کار در مطب خود را آغاز کرد.

قاسمی تا کنون طرح های بسیاری در حوزه های مختلف از جمله پزشکی و ورزشی ابداع کرده است که اگر حمایت لازم از این ابداعات صورت گیرد پیشرفت بسیاری را در این حوزه ها و همچنین کاهش تلفات انسانی را شاهد خواهیم بود.

از جمله آنان می‌توان به ارائه طرح در مورد بیماری های بومی و منطقه‌ای که به دلیل شرایط جغرافیایی و بومی در یک منطقه خاص پیش‌روی می‌کنند، در سال ۱۳۷۲ نام برد که به وزارت بهداشت رسیده اما هیچ توجهی به آن نشده.

ارائه طرح در مورد کاهش تلفات غریق در فصول گرم سال که رایزنی های بسیاری هم در رابطه با آن با رئیس فدراسیون ورزش‌های آبی وقت در مورد اجرای آن شده که این طرح هم با بی‌توجهی مدیران مربوطه به دور انداخته شد.

لازم به ذکر است که از دکتر قاسمی به عنوان نخبه فکری منطقه به شرکت در نشست های نخبگان استان دعوت شده است.

در ادامه به ابداعات این پزشک محمودآبادی در حوزه ورزش می‌پردازیم.

طراحی ورزش لوتوپ به منظور حمایت از بازنشستگان بازیکنان حرفه‌ای فوتبال در جهت ادامه فعالیت ورزشی در یک بازی بدون برخورد فیزیکی، از ابداعات بسیار خوب دکتر علی قاسمی است.

این بازی در دانشکده فنی و حرفه ای محمودآباد در آذر ماه ۹۸ با شرکت ۸۰ تیم منطقه آمل و محمودآباد برگزار شد که فینال این بازی‌ها با مواجهه با بیماری‌کرونا متوقف گردید.

طراحی بازی بسیار ساده و کم‌هزینه پاندولی جهت افزایش تمرکز دانش آموزان و تشویق دانش آموزان به بازی های فیزیکی و اجتناب از بازی‌های رایانه‌ای، طراحی بازی توپ چال در جهت حمایت از افراد کم توان و ایجاد انگیزه در مسیر زندگی و ایجاد نشاط و سرزندگی و طراحی بازی توپ تخته به منظور تشویق دانش آموزان در منزل و انجام بازی‌های داخل منزلی از جمله ابداعات ارزنده دیگر این پزشک موفق محمودآبادی است.

همچنین وی در سال ۹۸ به عنوان چهره برتر سال در زمینه امور پزشکی توسط مجله خبرشمال معرفی شد.

دکتر علی قاسمی در گفتگو با خبرنگار محمودآباد آنلاین اظهار داشت که تا کنون هیچ حمایتی از طرح و ابداعات وی مخصوصا در حوزه پزشکی صورت نگرفته است.

لازم به ذکر است که بازی لوتوپ طرفداران بسیاری حتی در خارج از کشور دارد که اگر مسئولان ما به خود نجنبند و در صدد دریافت امتیاز جهانی آن قدمی برندارند این فرصت به یغما خواهد رفت.

پایگاه خبری محمودآباد آنلاین ضمن آرزوی موفقیت برای این پزشک حاذق، خواستار حمایت و توجه مسئولان و مدیران مربوطه به ایشان و طرح‌ها و ابداعات دکتر قاسمی است.

یادآور می‌شود پایگاه خبری محمودآباد با همکاری صفحه شهرستان محمودآباد در اینستاگرام و در راستای تکریم و قدرشناسی از افراد موفق و شناسایی و معرفی الگوهای موفق به نسل جوان جامعه در اقدامی جدید بخش 《شنبه موفقیت ها》 را راه اندازی نموده و در صدد معرفی چهره های موفق و گمنام محمودآباد بصورت هفته‌ای در روزهای شنبه می‌باشد.

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین