هنرمند محمودآبادی که صدایش به گوش مردم یازده کشور جهان رسید
هنرمند محمودآبادی که صدایش به گوش مردم یازده کشور جهان رسید
محمودآباد آنلاین : در ادامه ی شنبه موفقیت ها این بار به سراغ جوان هنرمند محمودآبادی رفتیم که در حوزه هنر موسیقی فعال بوده و صدایش به گوش مردم یازده کشور جهان رسیده است.

محمدرضا یوسفیان جوان هنرمند محمودآبادی که متولد ۱۳مهر ۱۳۶۱ در شهر محمودآباد می باشد ، از۱۳سالگی تلاش برای رسیدن به هنر آواز را با اشتیاق و استعداد خدادادی آغاز نمود و به همین منظور در سال ۷۴ نزد علی اصغر رستمی شروع به فراگیری ردیف آواز ایرانی (مکتب اصفهان) کرد.

وی پس از ۳ سال برای تکمیل  آموزه های هنری خود نزد استاد عسگری آقاجانیان ردیف های آقایان طاهرزاده و کریمی را فرا گرفت و در همان سالها در اولین دوره مسابقات آوازی حوزه هنری استان مازندران شرکت نمود و به مرحله نهایی راه پیدا می کند.

پس از آن یعنی از سال ۷۹ به مدت ۱ سال از محضر استاد فقید دکتر حسین عمومی(یکی از ردیف دانان بزرگ ایران) بهره مند گردید که در این مدت مباحث تلفیق شعر و موسیقی و صحیح خوانی را آموخت.

محمدرضا یوسفیان در همین سال در کارگاههای تخصصی استاد شجریان نیز شرکت نمود و سپس از سال ۸۰ فعالیتهای هنری خود را آغاز نمود و به همین منظور گروه دل شدگان را بنیان نهاد و به همت دوستان هنرمند محمودآبادی خود، اجراهای متعددی در استان وخارج از آن  داشتند.

اجرا برای نهاد های دولتی از جمله اجرای برنامه جشنواره تابستانی کیش و مجتمع آموزشی نفت ، سازمان سنجش و همایشهای بین المللی و حضور در صدا و سیمای مرکز مازندران و شبکه های داخلی کشور و اجرای برنامه زنده در سانه ملّی از دیگر افتخارات این جوان هنرمند محمودآبادی بود.

وی در ادامه فعالیت های هنری جوان محمودآبادی به بیرون مرزهای ایران کشید و اولین اجرای موسیقی زنده خود را در در پنج شهر وین اتریش ؛ پراگ چک، سالن موتزارت در سالزبورگ، بوداپست مجارستان و برتیس لاوا  در سال ۲۰۱۵  با همکاری سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) و سفارت ایران در کشورهای ذکر شده برگزار کرد.

یوسفیان همچنین گواهینامه پایان دوره آواز را در سال ۸۲ از سازمان هنری استان مازندران دریافت نمود و در اولین دوره برگزاری جشنواره ملّی جوان ایرانی در سال ۸۹ توانست رتبه اول خوانندگی پاپ را به خود اختصاص دهد و جایزه خود را از دستان معاون رییس جمهور دریافت نماید.

این جوان محمودآبادی در همین سال در جشنواره ملّی آوازی مرحو ایرج بسطامی جزو نفرات برتر این جشنواره شد و با تاسیس شرکت فرهنگی هنری مهر دل شدگان در سال ۸۸ به عنوان مدیرعامل و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی هنری برای ارگانهای دولتی و خصوصی، موفق به اخذ گواهینامهISO 9001   از نوبل آکادمی آلمان در امر کیفیت و مدیریت برتر در امور هنری  شد.

محمدرضا یوسفیان در سال ۹۰ آلبوم زخم ریشه ها را با همکاری اساتید بزرگ موسیقی ایران از جمله استاد کیوان ساکت و سامان احتشامی و اساتید دیگر وارد بازار موسیقی ایران کرد و خبر انتشار آلبوم از روزنامه تماشا، مجله روزهای زندگی ، مجله اتفاق نو و سایتهای خبری کشور منتشر شد و به شبکه ماهواره ای ایرانیان برنامه مترونم برای مصاحبه دعوت گردید.

اجرای زنده در ساعات تحویل سال ۹۱ در شبکه دو سیمای ملّی، مصاحبه شبکه دو با او و اعضای خانوادش در برنامه زنده باد زندگی . اجراهای مختلف در شبکه جهانی جام جم درسال ۹۲ . مصاحبه رادیو سراسری ایران برای کار راز و نیاز و پخش آثار این آلبوم از رادیوهای کشور از مهمترین برنامه های اجرا شده از وی در صداوسیما بود.

در ادامه حضور جوان هنرمند محمودآبادی در بیرون از مرزهای ایران محمدرضا یوسفیان در در سال ۲۰۱۴ برنامه های هنری خود را در شهرهای مادرید و بارسلونا اسپانیا اجرا نموده و در ادامه در موزه تیپاپا کشور نیوزلند و پایتخت ویلینگتون سال ۲۰۱۴ و اجرای کنسرت در سیدنی (استرالیا) در سال ۲۰۱۵ و اجرا در میلان ایتالیا و پاریس فرانسه در سال ۲۰۱۵ ، وین اتریش ، کلن آلمان ، آمستردام هلند در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ ، اجرا در جشنواره فرهنگهای دوست در سال ۲۰۱۸  و ۲۰۱۹ پایتخت مکزیک و برزیل، مصاحبه و انتشار عکس اجرا در مجله مکزیکوسیتی و شبکه رادیویی برزیل از دیگر افتخارات این سفیر هنری محمودآباد بود.

یادآور می شود پایگاه خبری محمودآباد با همکاری صفحه شهرستان محمودآباد در اینستاگرام و در راستای تکریم و قدرشناسی از افراد موفق و شناسایی و معرفی الگوهای موفق به نسل جوان جامعه در اقدامی جدید بخش (( شنبه  موفقیت ها ))  راه اندازی نموده و در صدد معرفی چهره های موفق و گمنام محمودآباد بصورت هفته ای در روزهای شنبه می باشد.

 

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین