محدودیت های کرونایی در محمودآباد باید جدی‌تر اجرا شود
محدودیت های کرونایی در محمودآباد باید جدی‌تر اجرا شود
محمودآباد آنلاین / فرماندار محمودآباد با بیان اینکه در حال حاضر شرایط پر خطر و بحرانی بر شهر حاکم است گفت: محدودیت های کرونایی باید جدی تر و بنابر مصوبات ستاد ملی کرونا اجرا شود.

خسرو طالبی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان محمودآباد سلامت جامعه را اولویت اول تصمیم گیری های ستاد کرونا عنوان کرد و افزود: در راستای حفظ سلامت جامعه و خروج از وضعیت قرمز در شهرستان محدودیت‌های وضع شده باید با رفع نواقص به صورت جدی‌تر اجرایی شود تا نتایجی که مورد نظر است ، محقق شود.

وی همچنین در این جلسه از دهیاران و بخشداران خواست که در روستاها و بخش ها شرایط اضطراری اعلام کنند تا سبب آگاهی مردم و تشویق به رعایت پروتکل های بهداشتی شود.

فرماندار به الزام آور شدن برخی دستورالعمل‌های کرونایی به ادارات و نهادهای دولتی و خدمات رسان اشاره و تاکید کرد: همه ادارات باید با ظرفیت یک سوم و دوسوم طبق اعلام ستاد کرونا ،در محل خدمت حضور یابند.

وی تاکید کرد: همچنین همه کارمندان ادارات و نیز مراجعه کننده‌های ادارات و نهادها باید به اجبار ماسک بزنند و حتماً فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان از تشکیل قرارگاه کرونا در فرماندار خبر داد و گفت : همه ادارات باید یک نماینده به این قرارگاه معرفی کنند تا در صورت نیاز به نیرو و امکانات هماهنگی های لازم با فرد مذکور انجام شود .

وی همچنین از اداره صنعت، معدن وتجارت، اتاق اصناف و اداره اماکن، نیروی انتظامی درخواست کرد، نظارت‌های ویژه کرونایی را با اعمال شیوه نامه‌های بهداشتی در سطح بازار و فروشگاه‌های بزرگ تشدید کنند و با افرادی که به هر نحوی مخالفت می‌کنند ، بدون اغماض برخورد کنند.

وی افزود: ما وضعیت معیشت مردم را درک می‌کنیم و می دانیم که در این شرایط که محدودیت ها اعمال می شود و کسب و کار عده زیادی خوابیده ، معیشتشان آسیب می بیند ولی واقعیت این است که در صورت تداوم وضعیت قرمز آسیب به معیشت همین افراد هم بیشتر می شود و تنها راه نجات از وضعیت قرمز کرونایی اجرای محدودیت ها می باشد.

طالبی همچنین به تعطیلی دو هفته ای جمعه بازار شهرستان اشاره کرد و گفت: نظارات ها در مبادی ورودی و خروجی این بازار تشدید و از هرگونه تجمعی در این مکان جلوگیری شود.

فرماندار محمودآباد در خاتمه با بیان اینکه تنها راه نجات از این ویروس همراهی همه اقشار جامعه است از مردم خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در همه اماکن ،به خروج از شرایط قرمز کرونایی کمک کنند.

  • نویسنده : شقایق نائیجیان
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین