صدور هشدار هواشناسی در مازندران
صدور هشدار هواشناسی در مازندران
محمودآباد آنلاین : هواشناسی مازندران نسبت به خطر ریزش سنگ در جاده‌های کوهستانی و طوفانی شدن دریای خزر از امروز ۲ هشدار زرد و نارنجی صادر کرد.

اداره کل هواشناسی مازندران با صدور هشدار زرد اعلام کرد سامانه بارشی از عصر امروز چهارشنبه ۲۰ دی وارد استان می‌شود و تا جمعه ۲۲ دی فعال خواهد بود.

این سامانه ناپایدار جوی با بارش باران، وزش باد، کاهش دما و بارش پراکنده برف در کوهستان همراه خواهد بود و سبب ریزش سنگ، کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد خواهد شد.

هواشناسی مازندران منطقه اثر این سامانه را محور‌های کوهستانی نیمه غربی استان اعلام کرد و از مردم خواست علاوه بر خودداری از صعود به کوهستان، جوانب احتیاط را هنگام تردد‌های جاده‌ای رعایت کنند و تجهیزات زمستانی به ویژه در مسیر‌های کوهستانی همراه داشته باشد.

هواشناسی استان هم هچنین با صدور هشدار نارنجی دریایی اعلام کرد شمالی شدن جریانات از صبح امروز چهارشنبه ۲۰ دی تا صبح پنج شنبه ۲۱ دی سبب وزش باد شدید و مواج شدن دریا خواهد شد.

سرعت وزش باد تا ۲۰ متر بر ثانیه و ارتفاع موج نیز تا ۴ متر خواهد رسید.

هواشناسی مازندران غرق شدن شناور‌های کوچک و متوسط، احتمال غرق شدن شناور‌های بزرگ و اختلال در تردد کشتی‌ها را از جمله مخاطرات فعال شدن این سامانه این سامانه دانست و اعلام کرد همه فعالیت‌های دریایی در این مدت ممنوع است.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان