بیش از ۱۴۰۰ محمودآبادی عضو کتابخانه عمومی هستند
بیش از ۱۴۰۰ محمودآبادی عضو کتابخانه عمومی هستند
محمودآباد آنلاین / رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان محمودآباد از عضویت ۱۴۰۶ محمودآبادی در کتابخانه عمومی خبر داد.

زهرا اعتصامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار محمودآباد آنلاین به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی بیان داشت: کتاب، دروازه‌ای به سوی جهان گسترده دانش و معرفت است و ارائه کتاب های خوب، یکی از بهترین ابزارها برای به کمال رساندن انسان هاست.

وی اظهار کرد: کتاب میراثی ماندگار و پدیده‌ای شکوهمند و با ارزش است که زندگی بشر را روشن می کند.

وی با تاکید بر اینکه علاقه به کتاب و کتاب خوانی، باید از کودکی به وجود آید تصریح کرد: از راه‌های علاقه مند کردن کودکان به کتاب و کتاب خوانی، این است که بزرگ‌ترها همچنان که خود مطالعه می کنند، آثار کودکانه مناسبی را انتخاب و در فرصت های مطلوب، برای کودکانشان بخوانند.

اعتصامی افزود: این کار باعث می شود کودک، دوستدار کتاب و علاقه‌مند به کتاب خوانی پرورش یابد و این عشق و علاقه، به تدریج در وجودش نهادینه شود.

رئیس کتابخانه عمومی شهرستان محمودآباد در ادامه، گزارشی از فعالیت و عملکرد این نهاد در سال ۹۸-۹۹ را به شرح ذیل بیان نمود.

وی با بیان اینکه ۱۴۰۶ نفر از مردم محمودآباد عضو کتابخانه عمومی هستند گفت: از سال ۹۸ بیش از ۱۱۶۶۰ نسخه کتاب به اعضای کتابخانه امانت داده شده و همچنین ۱۳۷۷ نسخه کتاب دریافت شد.

زهرا اعتصامی ادامه داد: ۴۱۱۴۱ نسخه کتاب با ۳۱۸۷۷عنوان در کتابخانه عمومی محمودآباد موجود می‌باشد که شهروندان با عضویت در کتابخانه می‌توانند این کتاب ها را به امانت گرفته و مطالعه نمایند.

وی عنوان داشت: کتابخانه‌ها دارای بخش های مختلفی از جمله کودک، نوجوان، کمک درسی، مرجع، دفاع مقدس و … می‌باشند.

اعتصامی در خاتمه ذکر کرد: انجام فعالیت‌های فرهنگی، مسابقات کتابخوانی، نقاشی کودکان، معرفی کتاب، شعرخوانی، نمایشگاه کتب موجود در کتابخانه، بازدید مجازی از کتابخانه ها، دریافت کتب اهدایی، دیدار با امامان جمعه، فرماندار و نویسندگان بومی، رونمایی کتاب، غبارروبی گلزارشهدا و عضویت رایگان شهروندان از جمله اقدامات این مجموعه در سال اخیر بوده است.

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین