برخورد قاطع با برداشت‌کنندگان ماسه از سواحل محمودآباد
برخورد قاطع با برداشت‌کنندگان ماسه از سواحل محمودآباد
محمودآباد آنلاین/ بخشدار مرکزی محمودآباد گفت:درپی گزارش شورای اسلامی روستای خشت‌سر مبنی بر برداشت غیرقانونی ماسه از سواحل این روستا با دستور دادستان پس از محرز شدن تخلف، با متخلفان برخورد قاطع خواهد شد.

به گزارش محمودآباد آنلاین، علیرضا اسماعیل‌نیا بخشدار مرکزی محمودآباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، اظهار کرد: ماجرای برداشت شبانه ماسه از سواحل این شهرستان که در رسانه‌ها منتشر شده بود توسط شورای اسلامی روستای خشت‌سر به بخشداری اطلاع داده شد و با توجه به حساسیت موضوع در دستور کار مسوولان ارشد شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: به دستور دادستان محمودآباد اکیپی از مسوولان جهاد کشاورزی، امور منابع آب آمل و محمودآباد، صنعت، معدن تجارت با حضور شخص دادستان و بخشدار از محل سواحل بازدید بعمل آمد و مقدار ماسه‌های برداشت شده توسط متخلفان و حجم خسارت وارده به سواحل بررسی گردد.

اسماعیل‌نیا خاطرنشان کرد: بر طبق دستور دادستان محمودآباد کار کارشناسی برای برآورد میزان خسارت وارده به اداره صنعت، معدن و تجارت سپرده شد و این اداره مسوول رسیدگی و پیگیری قانونی  در این زمینه بوده و پس از کار کارشناسی در صورت محرز شدن تخلف، ارجاع متخلفین به مراجع قضایی بایستی توسط این اداره صورت پذیرد.

بخشدار مرکزی محمودآباد تاکید کرد: ما بصورت جدی پیگیر این موضوع هستیم و پس از برآورد و کارشناسی از سوی دستگاه‌های مسوول در کمترین زمان با حمایت دستگاه قضایی با متخلفین برخورد خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: بنابر گزارش دهیار و شورای اسلامی خشت سر، عمده این برداشت‌ها توسط افراد بومی ساکن روستاهای اطراف با تیلر کشاورزی و گاهی هم با خودروی وانت در شب صورت می‌گیرد که از همه همشهریان درخواست می‌شود که با مشاهده اینگونه تخلفات، موارد را به مراجع مربوطه و یا پلیس اطلاع دهند تا از تخریب به طبیعت جلوگیری شود و با کمک هم در حفظ و حراست از منابع طبیعی بیش از پیش تلاش نماییم.

  • نویسنده : مهرداد محمدیان
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس