شرایط برگزاری مسابقات بین‌المللی دوچرخه سواری تور خزر فراهم است
شرایط برگزاری مسابقات بین‌المللی دوچرخه سواری تور خزر فراهم است
محمودآباد آنلاین : رئیس سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری ایران ابراز امیدواری کرد، با از سرگیری مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور خزر، شرایط برگزاری این مسابقات در دوره‌های بعدی زیرنظر فدراسیون جهانی کاملا فراهم است.

ابراهیم فیروزی شامگاه ۲۵ اردیبهشت در نشست خبری بیست و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی دوچرخه سواری تور خزر گفت: با توجه به وقفه‌ای بیش از ۱۱ ساله این مسابقات که دوره بیست ویکم آن امسال از روز چهارشنبه شروع خواهد شد، تلاش شده حداقل این دوره به عنوان آزمایشی و تمرینی برای برگزاری آن در سطح تور جهانی در سال آینده باشد.

وی افزود: امیدواریم در سال‌های آینده این تور را در کلاس جهانی و زیر نظر فدراسیون جهانی دوچرخه سواری که دارای طرفداران پرشمار خود در میان رشته های ورزشی است، برگزار کنیم.

رییس سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری ایران، با اشاره به اینکه مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور خزر تنها مسابقات معتبر در قاره آسیا در رده سنی جوانان است، تصریح کرد، انتظار است این مسابقات در سال‌های آینده با حضور دوچرخه سواران بیشتری از کشورهای آسیایی برگزار شود.

فیروزی ادامه داد، در این مسابقات سه کشور خارجی عراق، ارمنستان و ازبکستان هر کدام با ۵ دوچرخه سوار و سه همراه شرکت کردند و دو تیم روسیه وپاکستان که از قبل اعلام آمادگی کرده بودند، به دلایل نامعلومی شرکت نکردند.

وی به اختصاص جایزه حدود ۵۱۰۰ دلاری از سوی دست اندرکاران برگزاری مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تورخزر اشاره کرد و گفت، در هر سه مرحله این تور به نفرات اول تا دهم هر مرحله جایزه دلاری اهداء خواهد شد.

رییس سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری ایران از رسانه ها نیز درخواست کرد، نسبت به پوشش همه جانبه و شناساندن ظرفیت‌های بالای تور دوچرخه سواری خزر به صورت ویژه پای کار باشند.

فیروزی یادآورشد، هم جایزه دلاری تعیین شده برای نفرات برتر و نیز حضور تیم های شرکت کننده باعث ایجاد انگیزه برای ورزشکاران و تیم ها در سطح کیفی مسابقات موثر است.

  • نویسنده : محمد اسماعیلی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین