آغاز طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی در محمودآباد
آغاز طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی در محمودآباد
محمودآباد آنلاین / فرمانده نیروی انتظامی شهرستان محمودآباد از اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمود حسین‌زاده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار محمودآباد آنلاین گفت: در راستای ساماندهی فرآیند ترخیص موتور سیکلت های رسوبی و به منظور جلوگیری از ضرر و زیان اموال عمومی و انباشت موتور سیکلت های رسوبی و غیر رسوبی در توقفگاه ها، صیانت از اموال مردم و تسهیل در ترخیص، طرح ترخیص موتور سیکلت هایی که قبل از تاریخ ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۸ توقیف و در پارکینگ نگهداری می شوند، در پلیس راهور شهرستان محمودآباد اجرایی خواهد شد.

سرهنگ حسین‌زاده افزود: مالکان موتورسیکلت هایی که وسیله نقلیه آنها در پارکینگ ها توقیف شده است می توانند از روز شنبه ۱۷ آبان ماه به مدت ۲ ماه با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و ارائه مدارک لازم نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

این مقام انتظامی با بیان این که مالکان موتورسیکلت‌ها می‌توانند در صورت داشتن خلافی بیش از یک میلیون تومان، با مراجعه به اجرائیات پلیس راهور و ارائه سند مالکیت نسبت به تقسیط آن اقدام کنند، ادامه داد: با توجه به قانون ۸ سال سن تردد برای موتور سیکلت ها، شرط ترخیص برای این وسایل نقلیه مدت پیش گفته است و چنانچه مالک موتور سیکلت مدعی صحت و سلامت ظاهری و فنی موتور سیکلت با برگه معاینه فنی معتبر باشد، پس از بازدید کارشناس پلیس راهور و اخذ تائیدیه مربوطه، برابر دستورالعمل نسبت به ترخیص آن اقدام خواهد شد.

رئیس پلیس انتظامی محمودآباد در پایان گفت: موتور سیکلت هایی که هیچگونه سابقه‌ای در سامانه شماره گذاری پلیس راهور و یا سامانه پارکینگ ندارند از این خدمات مستثنی بوده و باید مالکان یا نماینده قانونی آن ها به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین