۳۰درصد از جمعیت هدف مازندران دو دز واکسن کرونا دریافت کردند
۳۰درصد از جمعیت هدف مازندران دو دز واکسن کرونا دریافت کردند
محمودآباد آنلاین/معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که تاکنون ۳۰ درصد از جمعیت ۲ میلیون و ۵۰ هزار نفری بالای ۱۸ سال استان هر دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر قاسم اویس آمار جمعیتی را که هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند ، ۶۲۰ هزار نفر اعلام کرد.

وی با اعلام این که بیش از ۳۲۰ هزار نفر هم تاکنون دز نخست واکسن کرونا را دریافت داشته اند ، گفت : در مجموع تاکنون یک میلیون و ۵۵۰ هزار دُز واکسن کرونا به جمعیت بالای ۱۸ سال مازندران تزریق شده است.

اویس از مازندران به عنوان استان پیشتاز در تزریق واکسن کرونا نام برد و افزود : در مجموع تاکنون ۴۶ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال مازندران دستکم یک دُز واکسن کرونا را دریافت کردند در حالی که میانگین کشوری کمتر از ۳۰ درصد است.

وی با بیان اینکه روند واکسیناسیون جامعه هدف در مازندران با همکاری مسئولان امر به خوبی در حال انجام است ، گفت : در هفته گذشته ۳۳۳ هزار دُز واکسن وارد استان شد که به صورت برنامه ریزی شده به گروه های هدف تزریق می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از واکسیناسیون تمامی معلمان مدارس و استادان دانشگاه در استان خبر داد و افزود : تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از دانشجویان استان هم واکسن کرونا دریافت کرده اند.

اویس از تداوم واکسینه کردن دانشجویان در مازندران همزمان با سراسر کشور به عنوان یکی از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی نام برد و گفت : دانشجویان می توانند با در دست داشتن کارت دانشجویی و کارت ملی به نزدیک ترین مرکز واکسیناسیون محل اقامت خود مراجعه و نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی اضافه کرد : امکان حضور دانشجویان در کلاس‌های درس زمانی امکان‌پذیر است که حداقل ۸۰ درصد دانشجویان هر دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند و در غیر این صورت امکان بازگشایی دانشگاه‌ها غیرکارشناسی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : سهمیه خاص برای واکسن کرونا دانشجویان در نظر گرفته نشده است و دانشجویان همانند دیگر اقشار جامعه تنها با مراجعه به مراکز واکسیناسیون می توانند نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

 

  • نویسنده : شقایق نائیجیان
  • منبع خبر : ایرنا