کلنگ  احداث زیر ساخت فیبر نوری در محمودآباد به زمین زده شد
کلنگ  احداث زیر ساخت فیبر نوری در محمودآباد به زمین زده شد
محمودآباد آنلاین: آئین کلنگ زنی اجرای زیرساخت شبکه فیبر نوری FTTH با پیمانکاری شرکت ایرانسل و با اعتباری بالغ بر 44 میلیارد تومان صبح امروز با حضور مسئولین شهرستان در سه راهی شهر محمودآباد برگزار شد.

به گزارش محمودآباد آنلاین مهدی اختیاری شهردارمحمودآباد طی سخنانی در این آئین با بیان اینکه در سال گذشته بحث پویش محلات را داشتیم ، گفت : امسال در کنار بحث نظافت در راستای رسالت فرهنگی و اجتماعی که شهرداری محمودآباد برای خود تعریف کرده است، ترویج فرهنگ بومی و غنی مازندران را در کنار بخش پشتیبانی و نظافت محله به محله شروع خواهیم کرد.

وی توسعه فرهنگی شهر و بستر سازی برای افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان و نظافت و همکاری در تولید کمتر زباله را یکی از سیاست ها و خط مشی اصلی شهردرای در سال جدید برشمرد و افزود : اجرای شبکه زیرساخت فیبرنوری شهر محمودآباد  نزدیک به یکسال با اعتباری بالغ بر۴۴ میلیارد تومان و با طول ۴۴ هزارمتر زمان برده و ۲۷ میلیارد تومان از این ارزش مربوط به شهر محمودآباد و مابقی مربوط به شهر سرخ رود است.

مهدی اختیاری تصریح کرد : این پروژه در راستای ایجاد درآمد پایدار و همچنین هوشمندسازی شهر در جهت سامانه های آتش نشانی و پایش تصویری است.

حجت الاسلام سید احمد جباری امام جمعه شهرستان محمودآباد در ادامه این مراسم با عنوان اینکه با تدبیر شهردار محمودآباد قرار است در سال جدید به ۱۲ روستای شهر شادی و نشاط تزریق شود ، اظهارکرد : این اقدام اجر اخروی داشته و موجب سالم نگه داشتن یک جامعه از لحاظ روحی و روانی می شود.

وی با اذعان به اینکه سیمای هر شهر باید در تراز مازندران و انقلاب اسلامی باشد ، ذکر کرد : مازندران رتبه اول پذیرش مسافر را دارد و مسافران به محض ورود به شهرهای استان به همه جوانب شهرسازی آنها توجه می کنند بنابراین اولین انتظار آن ها از شهرداران سیمای جذاب و تحسین برانگیز است.

دکتر نوبخت مدیر ارتباطات شرکت ایرانسل در شمال کشور خاطر نشان کرد : یکی از راه هایی که این بستر فیبر نوری ایجاد می کند افزایش پهنای باند شبکه و در نتیجه افزایش سرعت و کیفیتی است که به شهروندان ارائه می دهد.

او یکی از مهمترین کاربرد این فیبر نوری را کاهش عملیات حفاری دانست و تاکید کرد : ما باید به مناطق کم برخوردار نگاه ویژه ای داشته باشیم.

  • نویسنده : سارا اسماعیلی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین