کشف ۱۲۵ میلیاردی جرایم اقتصادی در مازندران
کشف ۱۲۵ میلیاردی جرایم اقتصادی در مازندران
محمودآباد آنلاین : رئیس پلیس امنیت اقتصادی مازندران از کشف ۱۲۵ میلیارد ریالی انواع کالای قاچاق و انبار احتکاری در استان خبر داد.

سرهنگ محمد محمدپور رئیس پلیس امنیت اقتصادی مازندران گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی و مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی، عملیات مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مبارزه با جرایم اقتصادی با بکارگیری تیم‌های عملیاتی در استان به اجرا در آمد.

او با اشاره به اینکه این عملیات در راستای مطالبات مردمی و در حوزه‌های مختلف ماموریتی این پلیس به مدت ۴۸ ساعت به اجرا در آمد، افزود: یک انبار احتکار حاوی مقادیر زیادی لوازم خانگی در برند‌های مختلف، تعداد ۱۱ دستگاه کولر گازی فاقد مدارک گمرکی، یک موتورسیکلت سنگین ۱۳۰۰cc هوندا مدل cb، ۳ تن و ۴۰۰ کیلو کود شیمیایی فاقد مجوز حمل و توزیع را کشف و ۱۲ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی که به تصرف زمین خواران در آمده بود رها سازی و در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی مازندران گفت: جمع ارزش ریالی اموال مکشوفه توسط کارشناسان در این طرح بالغ بر ۱۲۵ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال برآورد کردند و ۱۲ متهم با تشکیل پرونده به مراجع ذیصلاح معرفی شدند.

سرهنگ محمدپور با بیان اینکه اموال مکشوفه با هماهنگی قضائی به سازمان‌های مربوطه و جمع آوری و فروش اموال تملیکی تحویل شد از شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه قاچاق کالا در سطح خرد و کلان ازطریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند تا در کمترین زمان نسبت به دستگیری مجرمان اقدام شد.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین