کتاب «شب سوئیت» در محمودآباد رونمایی شد
کتاب «شب سوئیت» در محمودآباد رونمایی شد
محمودآبادآنلاین: نمایشنامه «حامد مربوط صادق» که در مجموعه‌ای شامل سه اثر پذیرفته شده در نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی گلدسته‌ها با عنوان «شب سوئیت» به چاپ رسید، رونمایی شد.

کتاب نمایشنامه «حامد مربوط صادق» هنرمند محمود آبادی با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و مسئولان استانی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد، کتاب نمایشنامه شب سوئیت رونمایی شد.

گفتنی است این مجموعه مشتمل بر سه نمایشنامه می‌باشد که در نخستین جشنواره گلدسته‌ها به عنوان آثار منتخب با عنوان «شب سوئیت» توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری به چاپ رسید.

علیرضا پاکبین معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری مازندران طی سخنرانی کوتاهی در این برنامه به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های هنری و هنرمندان محمودآباد اشاره کرد و گفت: این شهرستان به رغم اینکه در ظاهر منطقه کوچکی است اما فعالیت‌های فرهنگی بسیار و هنرمندان پویا و نامداری دارد.

وی با اشاره به سیاست تمرکز زدایی حوزه هنری مازندران افزود: این مرکز علیرغم استقرار در مرکز استان و نداشتن دفاتر شهرستانی، به دنبال اجرای برنامه‌های متنوع هنری و فعالیت در سراسر استان جهت جذب حداکثری پتانسیل هنری و ایجاد جریان سازنده فرهنگی در عرصه هنر انقلابی و هنر متعهد است.

پاکبین در پایان گفت: اخیراً در حوزه هنری مازندران (و در بخش نمایش) علاوه بر کتاب شب سوئیت از کتابهای نمایش خلاق سرکار خانم عاطفه قاسمی و رسول ترک نوشته علی عظیمی نیز رونمایی شد.

حامد مربوط صادق (فارغ‌التحصیل رشته عکاسی و فیلمسازی، نویسنده، کارگردان و سرپرست گروه نمایشی وازیک محمودآباد) نیز پیش از آئین رونمایی ضمن قدردانی از حوزه هنری، جشنواره گلدسته‌ها را فرصتی برای تولید متون نمایشی و حمایت از فعالان و هنرمندان علاقمند به نویسندگی عنوان کرد و گفت: این جریان برای کسانی است که از مراکز فرهنگی هنری متمرکز در استان و یا کشور دور هستند فرصت عادلانه ای ایجاد می‌کند.

  • نویسنده : بهناز مقدس
  • منبع خبر : خبرگزاری مهر مازندران