هوای مازندران تا هفته آینده برفی و بارانی است
هوای مازندران تا هفته آینده برفی و بارانی است
محمودآباد آنلاین؛ هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرد که بارش باران و برف از امروز دوشنبه تا شنبه هفته آینده در این استان ادامه می‌یابد و ناپایداری جوی در مناطق غربی و ارتفاعات بیشتر از مناطق مرکزی و شرقی است.

طبق پیش‌بینی هواشناسی سامانه جدید بارشی که از اواخر هفته گذشته وارد مازندران شد ، با وزش باد شدید، مه صبحگاهی و کاهش محسوس دما نیز همراه است.

طبق این پیش‌بینی بیشترین میزان کاهش دما مربوط به امروز دوشنبه است که شهروندان و مسافران در مناطق ساحلی و جلگه‌ای شاهد کاهش دو تا چهار درجه ای و در مناطق کوهستانی و ارتفاعات دو تا هشت درجه ای را نسبت به روز گذشته تجربه خواهند کرد.

بیشترین میزان کاهش دمای مناطق ساحلی طی روز جاری مربوط به بابلسر است. دمای هوای این شهر با پنج درجه کاهش در مقایسه با روز گذشته به ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می رسد.

در مناطق کوهستانی و ارتفاعات نیز بیشترین میزان کاهش دما در آلاشت خواهد بود. دمای هوای امروز این منطقه با هشت درجه کاهش در مقایسه با روز گذشته به ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد رسید.

هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرد که با خارج شدن موقتی این سامانه بارشی شهروندان مازندران در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه شاهد آسمانی صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما خواهند بود و مناطق مرکزی و شرقی با هشت درجه افزایش در مقایسه با مناطق غربی شاهد بیشترین میزان افزایش دما خواهند بود بگونه ای که دمای هوای شهر ساری مرکز استان از ۱۲ درجه سانتی‌گراد طی امروز، با هشت درجه افزایش در روز چهارشنبه به ۲۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می رسد.

با فعال شدن دوباره سامانه بارشی، هوای مازندران از چهارشنبه شب تا شنبه هفته آینده بارانی و برفی می شود و کاهش سه تا پنج درجه ای دمای هوا و وزش باد شدید را بویژه در ارتفاعات مناطق غربی به همراه دارد.

آسمان مازندران در روز پنج‏شنبه نیمه ابری تا ابری گاهی با وزش باد و در ارتفاعات نیمه غربی استان ابری با بارش باران و برف و وزش باد شدید پیش بینی شده است. برای روزهای جمعه و شنبه هفته آینده نیز هوای استان نیمه ابری تا ابری همراه باکاهش دما، بارش پراکنده باران، وزش باد و در ارتفاعات با بارش پراکنده باران و بر ف و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

  • نویسنده : شقایق ناییجیان
  • منبع خبر : ایرنا