نوازنده محمودآبادی که در آموزشگاه های معتبر استان تدریس می‌کند
نوازنده محمودآبادی که در آموزشگاه های معتبر استان تدریس می‌کند
محمودآباد آنلاین : در ادامه شنبه موفقیت ها این بار به سراغ جوان هنرمند محمودآبادی آمدیم که آموزشگاه ها و گروه های معتبر موسیقی استان از وی استفاده می‌کنند.

سید محمدرضا حسینیان متولد ۵ فروردین ۱۳۷۷ و اهل روستای سیاهرودسر از توابع بخش مرکزی شهرستان محمودآباد است.

وی که در حال حاضر محصل رشته حقوق دانشگاه علامه محدث نوری است، مدرس سازهای کوبه‌ای در آموزشگاه موسیقی دل شدگان محمودآباد و آموزشگاه حنانه آمل می‌باشد.

او از سال ۱۳۸۷ زیر نظر استاد ایمان خسروی آموزش ساز دف را شروع کرد و طی چندین سال دوره های مقدماتی تا پیشرفته ساز دف را نزد این استاد آموزش دید و همچنین در کلاس های ورکشاپ ساز کاخن زیر نظر استاد همایون نصیری که از نوازندگان و اساتید ارزنده و برتر سازهای کوبه‌ای در ایران می‌باشند شرکت نمود.

کنسرت ها، همایش ها، شرکت در جشنواره های استانی، کسب مقام استانی در مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزی و همکاری با گروه های موسیقی مختلف و همچنین چندین اجرا در شبکه طبرستان از جمله افتخارات این نوازنده محمودآبادی در حوزه موسیقی است.

همچنین وی ۲ سالی است که به عنوان مدرس در آموزشگاه های موسیقی به جامعه موسیقی خدمت می‌کند.

سید محمدرضا حسینیان در خانواده‌ای بزرگ شد که با موسیقی عجین‌ شده بود و اکثر اعضای خانواده وی نوازنده ساز بودند که این موضوع زمینه شد تا از سن پایین علاقه زیادی به موسیقی پیدا کند و به تشویق پدر و مادرش برای آموزش ساز دف نزد استاد خسروی رفت.

وی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت که تا به امروز هر جایگاهی که دارم و هر موفقیتی که کسب کردم اول از خدای مهربان و بعد از وجود دکتر ایمان خسروی است. ایشان مانند یک استاد و معلم در عرصه موسیقی در کنار من بودند و به دلیل کمک های ایشان است که من به این موفقیت ها در عرصه موسیقی رسیدم.

سید محمدرضا حسینیان بیان کرد: این به من ثابت شد که هیچ چیزی در دنیا بدون تلاش و سختی به دست نمی‌آید و ”نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود”.

این نوازنده جوان تصریح کرد: من یک روستایی‌ام و افتخار می‌کنم که بچه روستا هستم. از ۱۰ سالگی که ساز دف را شروع کردم با وجود سن کم مسافت طولانی از روستا تا شهر را نزد استاد می‌رفتم که آن زمان آموزشگاه موسیقی در محمودآباد وجود نداشت و من شخصا نزد استاد برای آموزش حضور پیدا می‌کردم، اما امروزه بچه ها به راحتی می‌توانند در آموزشگاه های موسیقی به یادگیری بپردازند.

وی ادامه داد: انسان ذاتاً نیازمند هدف ها و خواسته های تمام نشدنی است و من هنوز به بیشتر هدف هایی که در زندگی دارم نرسیدم و همه تلاشم را می‌کنم که به خواست خدا به همه آن ها برسم.

حسینیان در پایان گفت: امیدوارم با این علم اندکی که در حوزه موسیقی دارم بتوانم خدمتگزار خانواده موسیقی و مردم سرزمینم باشم.

یادآور می‌شود پایگاه خبری محمودآباد با همکاری صفحه شهرستان محمودآباد در اینستاگرام و در راستای تکریم و قدرشناسی از افراد موفق و شناسایی و معرفی الگوهای موفق به نسل جوان جامعه در اقدامی جدید بخش 《شنبه موفقیت ها》 را راه اندازی نموده و در صدد معرفی چهره های موفق و گمنام محمودآباد بصورت هفته‌ای در روزهای شنبه می‌باشد.

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین