نیاز جدی محمودآباد برای بازنگری در توسعه شهری  / توسعه پایدار شهرستان تنها در گرو احیای گردشگری می باشد
نیاز جدی محمودآباد برای بازنگری در توسعه شهری  / توسعه پایدار شهرستان تنها در گرو احیای گردشگری می باشد
محمودآباد آنلاین: شریعت فرماندار محمودآباد در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: تنها عنصر ثابت در دنیای هستی، تغییر است و در پارادایم تغییر و جابجایی چند حسن وجود دارد که باعث خلاقیت‌، ابداعات و حرکت رو به جلو می شود.

جلسه شورای اداری شهرستان محمودآباد و آیین تکریم و معارفه معاون سیاسی فرمانداری پیش از ظهر امروز با حضور حجت الاسلام موسوی امام جمعه، علیرضا شریعت فرماندار، احمد محمدی معاون سابق سیاسی امنیتی و اجتماعی، قنبرعلی داداش پور معاون جدید سیاسی،
صدیقه حق شناس معاون برنامه ریزی و امور عمرانی و همچنین بخشداران و اعضای شورای اداری و تامین شهرستان در سالن شماره۲ فرمانداری محمودآباد برگزار شد.

علیرضا شریعت فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این جلسه با اشاره به مشکلات و آسیب های اجتماعی موجود در جامعه گفت: مدیران باید تعامل اجتماعی با مردم داشته باشند و اگر نتوانند این آسیب های اجتماعی را حل کنند، این مشکلات تبدیل به مشکلات سیاسی و امنیتی می‌شود و بنابراین یک انسان هوشمند سعی می کند در مدیریت یک برنامه، کمترین هزینه را برای جامعه صرف کند و قبل از رسیدن به این مشکلات از علم و یافته های اجتماعی بهره ببرد.

علیرضا شریعت بیان کرد : ما باید تمام مسائل مدیریت و زندگی خود را از منظر فرهنگی ببینیم، زیرا درفرهنگ، اخلاق و همپوشی انسان‌ها وجود دارد که میتواند کمک بزرگی در حل مشکلات باشد.

شریعت تصریح کرد: امروزه در شرایطی که بسیاری از پدیده ها به بحران تبدیل شده است، مدیران درابتدا باید به سراغ یک محبوبیت قلبی و سپس به سراغ محبوبیت عقلی بروند تا یک فرد در جریان مغناطیسی بتواند مشکلات خود را بیان کند.

وی خاطر نشان کرد : مدیریت و  اثر ارزشمند قلمی که در دست داریم،حق الناس است و اگر مردم نباشند مسئولیت ما اهمیتی ندارد و رهبری یک سیستم به وسیله مردم به پویایی می رسد، بنابراین ما خادم مردم و بدهکار خون شهدا هستیم.

فرماندار محمودآباد شناخت را یکی از ۱۰ بحران حاکم بر جهان، دانست و گفت: مردم بدون شناخت و با استفاده از قدرت رسانه، موضوعات مختلف را تخریب میکنند و این امر می تواند برای یک جامعه مشکل ساز باشد.

علیرضا شریعت ادامه داد: امروزه روشنگری، روشنفکری، هویت و فردیت یکی از بدترین بحران هایی است که در کشور و حتی جهان وجود دارد و بیانگر جمعیت تنهایی است که در کنار هم زندگی می کنند، اما این فردیت میتواند به مشکل بزرگتری از جمله فردیت در خانواده تبدیل شود

شریعت تاکید کرد: ما مسئولین باید سعی کنیم با هم اندیشی فکری به مشکلات شهر بپردازیم و اگر ما شبانه‌روز وقت خود را وقف مردم کنیم  مشکلات به خوبی حل خواهد شد و عدم پیشرفت شهری، فرصتی طلایی است که با استفاده از آن محمودآباد به یک شهر گردشگری در تراز خود تبدیل می شود.

علیرضا شریعت از جوانان اهل قلم محمودآبادی خواست که  تمام تلاش هایشان در مسیر ساخته شدن خود و شهر باشد تا بتوانند تعامل اجتماعی مناسبی با شهروندان داشته باشند.

فرماندار محموداباد در بخش دیگری از سخنانش به نیاز جدی محموداباد برای بازنگری در توسعه شهری اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت های بالقوه این شهرستان از جمله وجود ٣٠ کیلومتر ساحل برای پیشرفت شهرستان استفاده کرد.

وی ساحل، جنگل ، آب بندان و تالاب را از ظرفیت های مهم گردشگری محموداباد برشمرد و ادامه داد: باید از این ظرفیت ها به نفع پیشرفت شهرستان و مردم استفاده کرد.

وی از ساخت و سازهای بی رویه در سطح شهرستان انتقاد کرد و گفت:ساخت و سازهای بی رویه سودی برای مردم شهرستان ندارد شریعت گفت:برای پیشرفت و ایجاد اشتغال باید شهرستان محموداباد به یک شهرستان کاملا گردشگری تبدیل شود.

شریعت گفت: توسعه پایدار شهرستان تنها در گرو پیشرفت و احیای گردشگری می باشد.

به گزارش محمودآباد آنلاین، در پایان این جلسه، قنبر علی داداش پور طی حکمی از احمد حسین زادگان، استاندار مازندران به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری محمودآباد منصوب شد.

قنبر علی داداش پور که قبلا به عنوان کارشناس سیاسی فرمانداری شهرستان نور مسئولیت داشت ، امروز به عنوان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار محموداباد معرفی شد.

همچنین در این جلسه از زحمات احمد محمدی معاون سیاسی  قبلی فرمانداری محمودآباد  بود که پس از ۳۲ سال خدمت در وزارت کشور و آموزش و پرورش بازنشسته شد تجلیل شد.

 

 

  • نویسنده : سارا اسماعیلی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین