محمودآباد میزبان اختتامیه نخستین جشنواره نوجوان مازنی
محمودآباد میزبان اختتامیه نخستین جشنواره نوجوان مازنی
محمودآباد آنلاین : حسین جوادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: نخستین جشنواره نوجوان مازنی از اواخر دی ماه آغاز به کار کرد و تا پایان اسفندماه در حال دریافت آثار بود و داوری ها آثار ارائه شده به دبیرخانه جشنواره در دو مرحله بصورت مجازی و حضوری انجام شد که مرحله حضوری به میزبانی پنج شهرستان صورت گرفت .

وی ادامه داد: اختتامیه این جشنواره در ۶ اردیبهشت با حضور مدیران ارشد  کشوری و استانی  در محمودآباد برگزار خواهد شد.

حسین جوادی در خصوص این جشنواره عنوان کرد: این جشنواره با در غالب شعر، نقالی، سرود، مجری گری، بازیگری و دکلمه و در سطح نوجوانان استان برگزار شد

وی با اشاره به اینکه با وجود محدودیت زمانی استقبال خوبی از این جشنواره شد، خاطرنشان کرد: بیش از  ۲ هزار دانش آموز در این جشنواره شرکت کردند، که در بخش شعر و دکلمه ۵۴۱ اثر، در نقالی، قصه گویی و خاطره گویی ۲۳۰ اثر، در مجریگری ۱۰۹ اثر و در سرود گروهی ۵۷ اثر  و در بخش آزاد ۱۶۳ اثر ارسال شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران با بیان اینکه داوران نیز با توجه به‌ حضور نوجوانان سعی شده از اساتید متبحر و مجرب به کار گرفته شود، عنوان کرد: برای اولین بار داوری مردمی نیز در جشنواره قرار داده شده تا انگیزه ای برای ترویج و انتشار فرهنگ و زبان مازندرانی باشد؛ اختتامیه نیز هفته اول اردیبهشت خواهد بود.

جوادی ادامه داد: این چنین برنامه هایی نشان داد که میتوان علاقه و کنجکاوی در این نسل ایجاد کرد و باهنر نسل نوجوان راهم به سمت فرهنگ و زبان مازندرانی که ریشه و هویت ماست، سوق داد.

وی از اهداف این برنامه خاطرنشان کرد: قرار گرفتن فرهنگ و زبان مازندرانی در سبک زندگی مردم که این روزها به دست فراموشی سپرده شده است، اصلی ترین اولویت این برنامه بوده است.

  • نویسنده : رضا اکبری
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین