مازندران رتبه اول تصادفات کشور را دارد
مازندران رتبه اول تصادفات کشور را دارد
محمودآباد آنلاین / در استان مازندران تامین سلامت مردم برای ما بسیار مهم است اما متاسفانه اولین دلیل برای مخاطرات سلامت مردم این استان تصادفات و سوانح ترافیکی است و مازندران رتبه اول تصادفات کشور را دارد

به گزارش محمودآباد آنلاین، دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در روز جمعه در محمودآباد حضور یافت؛ در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت : ما گردشگری را به عنوان پیشگیری می دانیم و توقع داریم که گردشگری را پیشرفته تر و از امکانات بیشتر در جاهایی مثل محمودآباد که نزدیک ترین ساحل به تهران و نعمت بزرگی است، استفاده کنند .

وی بحث سالم بودن محیط زیست را بسیار مهم دانست و بیان کرد : ساحل ما نباید ساحلی باشد که آدم رقبت نگاه کردن به آن را نداشته باشد و این موضوع فرهنگ ماست و این مردم اند که باید ساحل را پاک نگه دارند و بهداشت را مهمترین چیز در ساحل بدانند.

دکتر عین اللهی متذکر شد : ما باید عادت کنیم که زباله را در طبیعیت رها نکنیم و به محیط زیست اهمیت بدهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از خبرنگاران و فعالان رسانه خواستار فرهنگ سازی در زمینه بهداشت شد و ذکر کرد : ما فرهنگ غنی، کهن و قوی داریم، بنابراین باید خودمان برای بهداشت محیط زیست تلاش کنیم.

او بیشترین آمار تلفات در کشور را در مازندران در حوزه تصادفات برشمرد و ادامه داد : علت این تصادفات وحشتناک، سرعت غیرمجاز، عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و سبقت غیر مجاز است.

وزیر بهداشت یادآور شد : امروزه دنیای تکنولوژی و دیجیتال ریکوردینگ است و امیدواریم بتوانیم به سمتی برویم که این مشکلات را حل کنیم.

وی تاکید کرد : نکته مهم در پساکرونا ، آثار زیان باری است که از نظر آموزش و پرورش، اجتماعی و اقتصادی داریم که باید برای آن برنامه محکم تری داشته باشیم زیرا با این وضعیت دو ساله کرونایی، آسیب زیادی به آموزش وارد شده و فرزندان ما ، نسل آینده کشور هستند.

دکتر بهرام عین اللهی گفت : میتوان با سرمایه گذاری، گردشگری سلامت را در محمودآباد با داشتن همچین بیمارستان مجهزی که در مجاورت دریا قرار گرفته ، ایجاد کرد تا تاثیر گذار باشد.

وی در پایان با بیان اینکه اولویت اصلی ما خانه های بهداشت است ، تصریح کرد : برنامه ما در امسال احداث ۶۰۰۰ خانه بهداشت است و هرمکانی که برای گسترش و اضافه کردن خانه بهداشت در محمودآباد فراهم باشد ، ما به سرعت آن را انجام می دهیم زیرا خانه بهداشت مهمترین پایگاه ما در بهداشت و درمان کشور است.

  • نویسنده : سارا اسماعیلی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین