لزوم مبارزه با آفات به روش ارگانیک در کشاورزی
لزوم مبارزه با آفات به روش ارگانیک در کشاورزی
محمودآباد آنلاین : مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد بر لزوم مقابله با آفات و بیماری ها به روش ارگانیک در کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش محمودآباد آنلاین به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، محمد هادی‌زاده با اشاره به لزوم مقابله با آفات و بیماری ها به روش ارگانیک در کشاورزی، اظهار کرد: جهاد کشاورزی با رویکرد مصرف بهینه سم و کود، کاهش آلاینده های زیست محیطی و تولید محصول سالم، کلاس های آموزشی شیوه های کنترل آفات به روشهای غیرشیمیایی را برای کشاورزان برگزار می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه مبارزه با آفات به روش ارگانیک در کشاورزی مبتنی بر فناوری‌های روز دنیا است و بسیار فناوری پیشرفته‌ای دارد، افزود: برخی افراد کشاورزی ارگانیک را سنتی و غیرمدرن می‌دانند.

هادی زاده با اشاره به اینکه کشاورزی ارگانیک، بومی و غیرصنعتی معرفی می‌شود، تصریح کرد: کشاورزی ارگانیک ابزارهای پیشرفته‌ای را در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه اساس کار در تولیدات کشاورزی باید تامین سلامت مردم بواسطه مصرف فرآورده‌های غذایی سالم باشد، خاطرنشان کرد: اساس و فلسفه مبارزه با آفات در مجموعه جهاد کشاورزی، استفاده از شیوه‌های مکانیکی و تلفیقی بوده و اگر این روش‌ها جوابگو نبود، روش‌های شیمیایی چاره کار است.

این مسوول تصریح کرد: بهبود شرایط سلامت افراد، ایجاد و حفظ امنیت اقتصادی، ایجاد خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی، کاهش آلودگی خاک و دوام و ماندگاری بیشتر محصولات تولیدی از نتایج هدایت کشاورزان و باغداران به تولید محصول ارگانیک و عاری از هرگونه سموم شیمیایی در کلاس های آموزشی است.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین