عقب نشینی رنگ نارنجی کرونایی در محمودآباد
عقب نشینی رنگ نارنجی کرونایی در محمودآباد
محمودآباد آنلاین / طبق تازه‌ترین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ،تعداد مناطق نارنجی کرونایی مازندران از هشت شهرستان به پنج شهرستان کاهش یافت.

به گزارش محمودآباد آنلاین،طبق تازه ترین ارزیابی سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت ، در حال حاضر از مجموع ۲۲ شهرستان استان مازندران ،۱۷ شهرستان در وضعیت زرد و پنج شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

بر اساس این ارزیابی شهرستان های محمودآباد ، جویبار و چالوس که تاکنون در وضعیت نارنجی کرونایی به سر می بردند ، با تغییر رنگ بندی وارد وضعیت زرد شدند.

هم اکنون تمامی شهرهای ساری، بابل، بابلسر، فریدونکنار ، سیمرغ، سوادکوه، سوادکوه شمالی، محمودآباد، چالوس ،میاندرود ،نکا، کلاردشت ، عباس آباد ، بهشهر، جویبار ، تنکابن و گلوگاه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

همچنیمن شهرهای آمل، قائمشهر، نور، نوشهر و رامسر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

رنگ زرد در فرهنگ ستاد مقابله با کرونا به معنای خطر متوسط محسوب می شود. مناطقی که بیشتر از بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر بیمار کووید ۱۹ بستری به صورت روزانه داشته باشند با وضعیت زرد تعریف می شوند.

رنگ نارنجی به معنای وضعیت کرونایی پرخطر است. آمار روزانه بستری بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت آن منطقه را در وضعیت نارنجی تعریف می کند.

مازندران از هفته دوم فروردین ماه با تغییر رنگ بندی ۶ شهرستان به طور رسمی وارد موج چهارم کرونا شد و کمتر از سه هفته به پیک این موج رسید و در ۲۸ فروردین ماه شمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ استان به اوج خود یعنی به عدد یک هزار و ۶۴۴ نفر رسید و بعد از ان روند بیماران در استان سیر نزولی به خود گرفت.

در حال حاضر بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ۳۶۷بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۵ نفر به دلیل وخامت وضعیتشان در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان می باشند.

 

  • نویسنده : شقایق نائیجیان
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین