ضرورت معاینه فنی کمباین برداشت برنج/ دریافت سوخت پس از معاینه فنی
ضرورت معاینه فنی کمباین برداشت برنج/ دریافت سوخت پس از معاینه فنی
محمودآباد آنلاین: مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: مشكلات فني كمباين ها در زمان برداشت در مزرعه قابل رفع نبوده و لازم است در زمان بازسازي كمباين ها، عمليات معاينه فني صورت گيرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، محمد هادی‌زاده با تاکید بر ضرورت معاینه فنی کمباین های برداشت برنج، گفت: انجام معاینه فنی و اطمیـنان از سلامت قطعات ادوات کشاورزی و کمباین های برداشت محصولات، نقش قابل ملاحظه ای در تسریع برداشت محصول، جلوگیری از کاهش کیفیت و شکستگی دانه ها در مراحل برداشت داشته و از دلایل مهم افزایش ضریب تبدیل شلتوک است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد افزود: سلامت کمباین برداشت برنج، موجب کاهش دانه های شکسته، افزایش عملکرد محصول اصلی و سود مالی بیشتر به کشاورزان شده و در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی است.

هادی زاده ادامه داد: ریزش قبل از برداشت، دانه های کوبیده نشده یا جدا نشده از خوشه در خرمنکوب، دانه های شکسته و پوست کنده در خرمنکوب، ریزش دانه های سالم همراه باد و ریزش دانه از بدنه کمباین در معاینه فنی مورد بررسی، کنترل و بازبینی قرار می گیرد.

این مقام مسوول اضافه کرد: درصد قابل توجهی از مشکلات فنی کمباین ها در زمان برداشت در مزرعه قابل رفع نبوده و لازم است در زمان بازسازی کمباین ها، عملیات معاینه فنی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در جریان اجرای این طرح، کمباین ها بازدید و اشکالات فنی هر کمباین به صاحب آن متذکر و نسبت به رفع عیب اقدام و سپس کارت معاینه فنی صادر می شود.

هادی زاده خاطرنشان کرد: دریافت سوخت در ازای ارائه کارت معاینه فنی خواهد بود و اتحادیه کمباین داران موظف است پس از انجام معاینه فنی برچسب الصاق و کارت معاینه فنی برای همان کمباین صادر کند و سوخت کمباین بر اساس سهمیه هر روستا در اختیار کمباین داران قرار دهد.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد