صدور ۶۴ مجوز گلخانه در محمودآباد
صدور ۶۴ مجوز گلخانه در محمودآباد
محمودآباد آنلاین / مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از صدور ۳۲ فقره مجوز تأسیس و ۳۲ فقره مجوز بهره برداری گلخانه از طریق سامانه سماک در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، محمد هادی زاده اظهار کرد: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت و قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا، مجوزهای تولید گل و گیاهان زینتی و سبزی و صیفی در سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک صادر می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد ادامه داد: سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت جهاد کشاورزی که به سامانه “سماک” معروف است از اواخر سال ۹۵ راه اندازی شد و مجوزهای مربوط به حوزه هایی همچون تولیدات دام و طیور، شیلات، گلخانه ها و کلینیک های گیاهپزشکی از طریق این سامانه ارائه می شود.

هادی زاده حذف بوروکراسی اداری، تبادل دقیق تر اطلاعات، کاهش تردد و زمان انجام کار، ایجاد عدالت اجتماعی و افزایش قدرت نظارت را از مزایای این سامانه برشمرد.

وی تصریح کرد: از طریق این سامانه در وزارت جهاد کشاورزی، متقاضیان دریافت مجوز می توانند پیشرفت درخواست خود را به طور آنلاین از محل مورد نظر پایش کنند.

این مسئول اظهار کرد: ۳۲ فقره مجوز تأسیس گلخانه به مساحت ۸۳۲۰مترمربع و ۳۲ فقره مجوز بهره برداری به مساحت ۸۰۰۰ مترمربع (سال ۱۴۰۰) در شهرستان محمودآباد صادر شد.

  • نویسنده : سارا اسماعیلی
  • منبع خبر : روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی محمودآباد