سناریو‌های جدید بازگشایی مدارس/ شاد امسال هم رایگان است
سناریو‌های جدید بازگشایی مدارس/ شاد امسال هم رایگان است
محمودآباد آنلاین: کاظمی درباره سناریو‌های در نظر گرفته شده برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی پیش رو توضیح داد.

به گزارش محمودآباد آنلاین و به نقل از خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بخش خبری ۱۳، شبکه خبر درباره سناریو‌های در نظر گرفته شده برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی پیش رو بیان کرد: در حوزه بازگشایی مدارس، کار را با کیفیت و تدریجی کار انجام می‌دهیم تا زمینه حضور دانش آموزان فراهم شود.

او با اشاره به استراتژی‌های در نظر گرفته شده بازگشایی براساس جمعیت مدارس دامه داد: برای مدارس کم جمعیت هیچ منعی برای بازگشایی وجود ندارد، کلاس‌های زیر ۱۵ نفر که ۱۰۰ هزار کلاس در کشور برآورد شده است و ۴۵ هزار مدرسه با جمعیت زیر ۷۵ دانش آموز بازگشایی انحام می‌شود و با رعایت فاصله‌های اجتماعی و تامین زیرساخت‌های سلامت زمینه حضور را بعد از مدتی از آغاز سال تحصیلی مهیا می‌کنیم.

کاظمی اضافه کرد: در مدارس دارای جمعیت متوسط به سمت رویکرد ترکیبی خواهیم رفت، یعنی بخشی ازآموش حضوری و بخشی مجازی است که ممکن است در ۲ یا ۳ روز در هفته این تناوب آموزش ترکیبی انجام شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در مدارس پر جمعیت که بیشترین مشکل را داریم و با آرامش بیشتری به سمت بازگشایی حرکت می‌کنیم، بنا بر شرایط و ظرفیت مدرسه یک روز یا دو روز در هفته آموزش حضوری در نظر گرفتیم حداقل ارتباطات با فضای آموزشی را برقرار کنیم و در مجموع این برنامه بستگی به ظرفیت کلاس و مدرسه دارد.

او تصریح کرد: به طور کلی در مورد بازگشایی مدارس، رویکرد تمرکززدایی را طراحی کردیم واختیار به مدارس داده ایم چراکه قطعا باید کشور را متفاوت ببینم و کل کشور را با یک الگو برای بازگشایی در نظر نگیریم.

 

تهیه لباس فرم اجباری نیست

کاظمی درباه تهیه لباس فرم مدارس با اشاره به اینکه در صورت آموزش مجازی تهیه‌ای لباس موضوعیت ندارد، بیان کرد: سیاست‌هایی که در مدارس در این مورد اتخاذ می‌شود، در اختیار شورای مدرسه است، وقتی مدارس حضوری می‌شود لباس فرم موضوعیت پیدا می‌کند البه با این نگاه که هیچ فشار و اجباری به خانواده‌ها وارد نشود.

او ادامه داد: مدیران مدارس به گونه‌ای برنامه ریزی می‌کنند در شرایط اقتصادی فعلی مشکلی برای خانوده‌ها ایجاد نشود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به موضوع سرویس مدارس گفت که در گام اول مدارس کم جمعیت که شامل روستاهاست به سرویس نیاز ندارند، در گام دوم هماهنگی لازم انجام می‌شود تا واکسیناسیون رانندگان انجام شود و همه مکلف به رعایت استاندارد‌ها هستند.

 

ورود رئیس جمهور به موضوع رایگان بودن شبکه شاد

کاظمی درباره فعالیت شبکه شاد برای مدارس اظهار کرد: در این مورد مساعدت‌هایی در هیئت دولت انجام شد و آقای رئیسی هم شخصا ورود پیدا کردند.

او ادامه داد: بر این اساس شبکه شاد امسال رایگان است و طی تعاملات با وزیر ارتباطات و مدیرعامل همراه اول در این باره توافقات لازم انجام شد.

  • نویسنده : سارا اسماعیلی
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان