سمپاشی شالیزارهای محمودآباد با پهپاد/صرفه جویی ۳۰ درصدی مصرف سم
سمپاشی شالیزارهای محمودآباد با پهپاد/صرفه جویی ۳۰ درصدی مصرف سم
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد از سمپاشی با پهپاد برای مبارزه با بیماری بلاست در اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، محمد هادی‌زاده از سمپاشی با پهپاد برای مبارزه با بیماری بلاست در اراضی شالیزاری شهرستان محمودآباد خبر داد و گفت: در حال حاضر شالیزارهای این منطقه به مرحله خوشه دهی کامل رسیده و کشاورزان به کمک کارشناسان مراکز مشغول مدیریت و مقابله با بیماری بلاست و آفت کرم ساقه خوار هستند.

هادی زاده با بیان اینکه کشاورزان منطقه برای مبارزه با این بیماری با استفاده از پهپاد اقدام به سمپاشی مزارع شالیزاری کردند، افزود: کاهش ۳۰ درصدی مصرف سم، افزایش سرعت عمل با دقت بالا، پاشیدن یکنواخت سم روی گیاه برنج، صرفه جویی در مصرف آب و از همه مهم تر از بین رفتن خسارت احتمالی ناشی از ورود نیروی انسانی به همراه تجهیزات و امکانات سمپاشی به داخل مزارع از مزایای سمپاشی با پهپاد است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد تصریح کرد: این پهپادها در مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه تا یک هکتار عرصه کشاورزی را بصورت منظم و دقیق سمپاشی می کنند و تا ۳۰ درصد مصرف سم را کاهش می دهند.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین