رئیس جمهور پایان هفته جاری به مازندران سفر می کند
رئیس جمهور پایان هفته جاری به مازندران سفر می کند
محمودآبادآنلاین: ‏سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به سفر پایان هفته جاری رئیس جمهوربه مازندران گفت: در این سفر با رویکرد جدید مشکلات مهم مازندران بررسی و تصمیمات اساسی اتخاذ خواهد شد.

 ‏در آستانه سفر رئیس جمهور به مازندران جلسه ویژه مجمع نمایندگان این استان با معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد.‏در این جلسه که به مدت دو ساعت در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، آخرین وضعیت طرح‌های توسعه مازندران و چگونگی اختصاص اعتبار از محل سفر آیت‌الله رئیسی برای شتاب بخشی اجرای آنها مورد بررسی قرار گرفت.

 ‏نمایندگان مازندران در این جلسه با تاکید بر انباشت مشکلات عمرانی، اقتصادی و فرهنگی در مازندران خدمات دهی ملی این استان را ویژگی مثبت وموثر آن در مقایسه با دیگر استانها بیان کردند.

 ‏اعضای این مجمع همچنین با اشاره به وجود حدود۵ هزار پروژه عمرانی نیمه‌تمام در مازندران که برخی از آنها قدمت ۲۰ ساله دارد خواستار تعیین تکلیف آنها شدند.

 ‏نمایندگان مازندرانی خانه ملت با اشاره به نظام مسائل استان در زمینه پسماند، ترافیک، محیط زیست، راهها،کشاورزی، صنعت و بهداشت و درمان و سایر موارد اساسی بر ضرورت پشتیبانی دولت از اجرای طرح های توسعه اولویت دار در مازندران تاکید کردند.

 ‏سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور نیز در ادامه با اشاره به مزیت های اقتصادی، فرهنگی واجتماعی مازندران توجه به استان‌های شمالی را رویکرد اساسی دولت عنوان و تصریح کرد: نگاه دولت سیزدهم در عرصه توسعه عدالت محوری و رفع تنگناهای اقتصادی، فرهنگی وعمرانی است.

 ‏سرپرست نهاد ریاست جمهوری با تجلیل از ایثارگری مردم مومن و انقلابی مازندران در طول انقلاب به‌ویژه دفاع مقدس عزم و روحیه انقلابی آنان در حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی را ستود.

 ‏وی با اشاره به مشکلات عمده مازندران به‌ویژه در بخش گردشگری،محیط زیست،کشاورزی و صنعت گفت: با نگاه توسعه‌ای دولت سیزدهم مشکلات اساسی مازندران برطرف خواهد شد.

 ‏وی با اشاره به سفر پایان هفته جاری رئیس جمهوربه مازندران گفت: در این سفر با رویکرد جدید مشکلات مهم مازندران بررسی و تصمیمات اساسی اتخاذ خواهد شد.

 ‏گفتنی است در این جلسه هریک از نمایندگان مازندران با تشریح روند اجرای طرح های توسعه حوزه انتخابیه متبوع‌، اولویت های مربوط به سفر آتی رئیس جمهور را برشمرده و خواستار تصمیم‌گیری دولت در این ارتباط شدند.

  • نویسنده : شقایق ناییجیان
  • منبع خبر : فارس