تولید ۷۳۰۰ تنی گوشت سفید در محمودآباد
تولید ۷۳۰۰ تنی گوشت سفید در محمودآباد
محمودآباد آنلاین : مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از ظرفیت تولید ۷ هزار و ۳۳۴ تن گوشت سفید به ارزش ناخالص ۴ هزار و ۲۹۱ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، محمد هادی‌زاده ظرفیت تولید گوشت سفید (مرغ گوشتی و سایر ماکیان) در شهرستان محمودآباد را هفت هزار و ۳۳۴ تن اعلام کرد و گفت: ارزش ناخالص تولید گوشت سفید در این شهرستان ۴ هزار و ۲۹۱ میلیارد ریال است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد با اشاره به اینکه حدود یک هزار تن گوشت سفید تولیدی مصرف شهرستانی دارد، افزود: محمودآباد ظرفیت ارسال هفت هزار و ۳۳۴ تن گوشت سفید به خارج از این شهرستان را دارد.

 

هادی زاده بیان کرد: گوشت مرغ حاوی فسفر است که در ساختمان دندان‌ها و استخوان‌ها نیز نقش مفیدی دارد. گوشت مرغ علاوه بر اینکه حاوی انواع مختلفی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف از جمله فسفر ،اسید امینه تریپتوفان، نیاسین، ویتامین B6 و سلنیوم است، برای سلامتی انسان اهمیت ویژه دارد.

 

وی تصریح کرد: تقویت استخوان ها، کاهش استرس، تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامت قلب، کاهش خطر بروز آرتروز، پیشگیری از سرطان، کمک به رشد کودکان، پیشگیری از آلزایمر، سلامت قلب و عروق از خواص گوشت مرغ است.

  • نویسنده : سارا اسماعیلی
  • منبع خبر : روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی محمودآباد