ترافیک خودرو مسیر برگشت در جاده های هراز و کندوان سنگین است
ترافیک خودرو مسیر برگشت در جاده های هراز و کندوان سنگین است
محمودآباد آنلاین : رییس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیک خودرو در دو محور ارتباطی کندوان و هراز در مسیر برگشت شمال به جنوب این استان را در زمان حاضر سنگین توصیف کرد.

سرهنگ یدالله جهان‌تاب عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ترافیک خودرو در جاده کندوان مسیر شمال به جنوب حدفاصل مرزن آباد تا میانک و محدوده های انارک، چها باغ و حدفاصل پیچ سرهنگ تا گچسر سنگین گزارش شده است.

سرهنگ جهان تاب وضعیت ترافیک در محور هراز مسیر  رفت و برگشت در محدوده تونل شماره یک و در مسیر شمال به جنوب این محور در محدوده های بایجان ، شاهاندشت و آب اسک را نیز سنگین اعلام کرد.

وی با اشاره به این که حجم ترافیک خودرو در منطقه چلاو مسیر جنوب به شمال محور هراز هم سنگین است ؛ادامه داد: رانندگان علاوه بر این که باید در لاین خود رانندگی و طی مسیر کنند صبر و بردباری داشته باشند و با پلیس همکاری کنند.

وی با بیان این که محورهای شمالی در زمان حاضر فاقد هرگونه مداخلات جوی است، وضعیت تردد خودرو در محور سوادکوه فیروزکوه روان اعلام کرد.

بر اساس برنامه ریزی مرکز مدیریت راه‌های کشور و پلیس راه ، محدودیت های ترافیکی تعطیلات تاسوعا و عاشورا  تا ساعت ۲۴ امروز در کندوان و هراز اعمال می شود.

طبق این برنامه ریزی ، با وجود پایان تعطیلات چهار روزه  منتهی به عاشورای حسینی انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ امروز از کرج و ابتدای آزاد راه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ امروز هم از مرزن آباد به سمت کرج و تهران یکطرفه خواهد شد. در عین حال تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور چالوس به کرج و بالعکس کماکان ممنوع است.

در محور هراز هم تردد کامیون و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی تا ساعت ۲۴ امروز ممنوع است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که بیش از سه هزار کیلومتر از آن محورهای مواصلاتی کوهستانی است.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا مازندران