تحقق ۷۱ درصدی مصوبات سفر نخست رئیس جمهور به مازندران
تحقق ۷۱ درصدی مصوبات سفر نخست رئیس جمهور به مازندران
محمودآباد آنلاین : استاندار مازندران در آستانه سفر دوم آیت الله رئیسی و هیات دولت سیزدهم به استان در جمع خبرنگاران، تحقق 71 درصدی مصوبات سفر نخست رئیس جمهور به مازندران خبر داد. ‎

یوسف نوری با اظهار این که مردم علوی تبار استان کرامت انسانی و دینی عمیقی دارند، گفت: در سفر پایان هفته جاری هیأت دولت به استان، گزارش غیر واقعی از وضعیت استان به رئیس‌جمهور اعلام نخواهد شد و مطالبات به حق مردم را پیگیری می کنیم.

مقام عالی دولت در مازندران در نشست با خبرنگاران مازندران با ذکر این نکته که اگر نتوانیم نقد پذیر باشیم به جایی نخواهیم رسید. تصریح کرد: واقعیت شاخص‌های توسعه اقتصادی مازندران و مشکلات زیر ساختی به درستی تجزیه و تحلیل شده و در این سفر به شخص رئیس‌جمهور گزارش خواهد شد.

استانداری مازندران از رسانه ها به عنوان مهمترین مشاور برای حل نظام مسایل و پاسخگویی به مطالبات مردم و توسعه ای نام برد و ادامه داد: امروز رسانه های رسمی نقش مهمی در تربیت، آموزش و تصمیم گیری در حکومت دارند.

نوری، خاطر نشان کرد: رسانه های رسمی تنظیم کننده اخبار و اطلاعات شبکه های اجتماعی هستند.

استاندار مازندران، رسالت رسانه ها در استان را بسیار سنگین توصیف کرد و ادامه داد: مانع مازندران را با هم حل و فصل کنیم، معتقدم امروز رسانه از انتشار محض اطلاعات به مرحله مشاوره برای مسوولان و دست اندرکاران رسیده است.

نوری، دیوان سالاری اداری مازندران را بزرگترین مانع اساسی حل نظام مسایل استان دانست و توضیح داد: مسایل استان در همه بخش در بوروکراسی اداری گرفتار می شود و به نظر می رسد این معضل بسیار جدی است.

نماینده عالی دولت در مازندران، بر لزوم برگزاری جلسات فصلی با رسانه های مازندران تاکید کرد و گفت: از ایده های خبرنگاران به عنوان مشاوره استفاده می شود.

نوری، کشاورزی و گردشگری مازندران را از اولویت‌های توسعه ای استان نام برد و اظهار داشت: گردشگری در این خطه، گردشگری انبوه که آسیب های مختلفی هم دارد، است.

وی با بیان اینکه طبق بررسی های صورت گرفته ۷۱ درصد مصوبات سفر اول دولت سیزدهم به مازندران عملیاتی شده است، گفت: فرصت ها را باید درک کرد و رسانه ها ظرفیت بزرگی برای حفظ منافع مردم در استان هستند.

نوری، مازندران را استانی با ظرفیت های ویژه ملی دانست و تصریح کرد: حفظ منافع در مازندران ملی است.

استاندار مازندران از تامین یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل نیروگاه زباله سوز ساری خبر داد و گفت: باید امیدوار باشیم دهه مبارک فجر امسال این طرح به بهره‌برداری برسد.

وی حل پسماند مازندران را از برنامه‌های مهم دولت عنوان کرد و گفت: دفن زباله مازندران تجربه خوبی نیست و پیامدهای زیست محیطی زیادی دارد.

نوری با بیان اینکه تولید روزانه سه هزار و ۱۰۰ تن زباله در مازندران می تواند فرصت هم باشد، ادامه داد: معتقدم توانایی حل ۲ معضل اساسی شامل پسماند و مهار هدر رفت آب های سطحی در استان وجود دارد.

استاندار مازندران با اظهار این که خبرنگاران مدافعان منافع مازندران هستند، گفت: با مردم شفاف هستیم و وعده‌های خود را عملیاتی می کنیم.

نوری از رسانه ها خواست تا اخبار حضور آیت الله رئیسی به مازندران را در قالب دور دوم سفر به درستی منعکس کنند.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین