استفاده از ماسک باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود
استفاده از ماسک باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود
محمودآباد آنلاین: داداش پور معاون فرماندار محمودآباد در جلسه ستاد مقابله با کرونا : مصوبات نباید در حد کاغذ باشد ، ما باید به مردم پاسخگو باشیم و مدیران نیز باید با پیگیری به فرمانداری پاسخگو باشند.

جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان پیش از ظهر امروز به ریاست قنبرعلی داداش پور معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور علیرضا اسماعیل نیا بخشدار مرکزی و سید احمد هاشمی بخشدار سرخرود و فرماندهی نیروی انتظامی و سپاه  و اعضای این ستاد در سالن شماره دو فرماداری برگزار شد.

قنبرعلی داداش پور معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری طی سخنانی در این جلسه گفت : خواسته یا ناخواسته همه ی افراد جامعه به هم وصل هستند و  نباید مردم نسبت به کرونا سهل انگاری داشته باشند چرا که کوتاهی هر فرد در قطع زنجیره انتقال می تواند پیامد ناگوار و جبران ناپذیری باخود همراه داشته باشد.

وی گفت: نیاز است اخبار کرونا و سواد رسانه ای شهروندان در این بخش افزایش یابد و اعمال هرگونه محدودیت در بحث کرونا نیازمند اقناع افکار عمومی است و انتظار میرود ادمین ها و فعالان رسانه ای و فضای مجازی  نسبت به آموزش و فرهنگ سازی در جامعه اقدام اثر بخش داشته باشند.

وی افزود: متاسفانه علیرغم تاکیدات موکد صورت گرفته در خصوص عدم برگزاری اجتماعاتی مثل عروسی و تولد و محافل تعاونی ، ولی باز شاهد بی توجهی از سوی شهروندان هستیم و نیاز است بدانند هرگونه سهل انگاری خطر را بیشتر به ما نزدیک می کند و هرگونه تبلیغ و اطلاع رسانی برای حضور در مراسم ها جرم محسوب شده و با افراد خاطی برخورد خواهد شد.

 

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری محمودآباد همچنین از تعطیلی جمعه بازار و پلمپ واحدهای که اقدام به عرضه قلیان می نمایند خبر داد و افزود: قصد تحت فشار گذاشتن اصناف و فعالان اقتصادی را نداریم و این باید ها و تاکیدات صرفاً برابر مصوبات ستاد ملّی مقابله با کرونا است و پیشتر بمنظور کاهش تعداد افراد درگیر و مبتلا به این ویروس می باشد.

قائم مقام ستاد مقابله با کرونا شهرستان محمودآباد همچنین از تشدید نظارت و بازرسی از اصناف و بازار محمودآباد از جمله داروخانه ها و نانوایی ها و صنوف پر تجمع خبر داد و افزود: شبکه بهداشت و درمان و با همکاری واو حد بازرسی فرمانداری اداره صنعت و معدن و تجارت و اتاق اصناف و سایر ادارات نسبت به راه اندازی اکیپ بازرسی و برخورد با افراد متخلف اقدام نمایند.

قنبر علی داداش پور همچنین با اشاره به مشکلات بهداشتی و اینترنت در مدارس روستاها گفت: می شود با کرونا زندگی کرد ولی باید سهل انگاری نکنیم ، کوتاهی در مدارس و ابتلای یک کودک درگیر میتواند تمام مدرسه را آلوده نماید و فوت جوان سی ساله محمودآبادی در هفته گذشته ثابت کرد که ابتلای به این ویروس حتی نیاز به بیماری زمینه ای نمی باشد.

 

وی در خاتمه تصریح کرد : افزایش تعداد  پلمپ های زیاد دال بر رعایت و عملکرد خوب ما نیست و انتظار میرود تا همه آحاد جامعه با رعایت پروتکل های بهداشتی وماسک در کاهش تلفات این بیماری سهیم باشند و ضرورتاً استفاده از ماسک باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

  • نویسنده : رضا اکبری
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین